Forum Linia energetyczna 2x220kV 2x400kV z dala od osiedli mieszkaniowych !!! Strona Główna

Linia energetyczna 2x220kV 2x400kV z dala od osiedli mieszkaniowych !!!
Dyskusja mieszkańców myślących rozsądnie. Linia Lasem 1000 Kompromis możliwy!!!
 

"bezpieczne dzieci" - program dla gminy
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Linia energetyczna 2x220kV 2x400kV z dala od osiedli mieszkaniowych !!! Strona Główna -> Forum Ogólnodostepne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzychu
Gość






PostWysłany: Czw 19:16, 05 Paź 2006    Temat postu: "bezpieczne dzieci" - program dla gminy



[link widoczny dla zalogowanych]

Po kliknięciu na tym linku będziecie mogli przeczytać wstępny program, który opracowałem dla gminy Kórnik.

Zapraszam Was wszystkich serdecznie do przekazywania swoich uwag, wniosków, propozycji nowych zapisów.
Program będzie rozpowszechniany w całej gminie na wszystkich forach internetowych.
Uwagi można również przesyłać e-mailem na adres [link widoczny dla zalogowanych]

Program będzie co tydzień uzupełniany. Mam nadzieję, że na dzień wyborów będzie gotowy, że będziemy go mogli przekazać nowemu burmistrzowi, nowym radnym.

Mam nadzieję, że wśród kandydatów na burmistrza i radnych znajdziemy ludzi, którzy poprą tą akcję, że na ich ulotkach znajdziecie ten znaczek z przekreślonym słupem i wyciągniętą dłonią, że tym razem będziemy mogli zagłosować na człowieka wrażliwego, troszczącego się o dzieci, na Człowieka Dobrej Woli.


Zapraszam do dyskusji. Za tydzień opublikuję nową, uzupełnioną wersję programu "Bezpieczne dzieci".

Pozdrawiam

Krzysztof Kukliński
Powrót do góry
damiza
Administrator



Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 305
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kamionki, Wichrowa

PostWysłany: Pią 6:07, 06 Paź 2006    Temat postu:

Jeżeli chodzi o linię to mam nadzieję że wszyscy radni nowej kadencji powalczą o nowy przebieg linii WN.

Stacje bazowe stawiał bym tu na wymuszenie współpracy między operatorami telefonii komórkowej aby zlikwidować bezsensowne lokalizacje dwu masztów w bliskich odległościach.
Maszty muszą być gdyż wszyscy chcemy korzystać z telefonów komórkowych. Może być ich jednak mniej. My w okolicy mamy 3 stacje Plus Era i Orange. mogły by być tylko dwa maszty a może jednen z trzema antenami taj jak na elewarorze w Gądkach.

Stacje bazowe Kamionki
[link widoczny dla zalogowanych]
Stacje bazowe Borówiec
[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Drogi w Kamionkach ostatnią modernizację ul. Poznańskiej pamiętam w 1999 roku czyli 7 lat temu od tego czasu nic poza łataniem dziur. Historycznie ten asfalt pochodzi z końca last 70-tych kiedy wprowadzając komunikację MPK polną drogę pokryto w pośpiechu asfaltem i tak zostało.

Damian Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zawiedziony
Gość






PostWysłany: Nie 21:42, 08 Paź 2006    Temat postu:

Jest mi niezmiernie smutno gdyz liczylem, że przez weekend temat ten, podobno bardzo wazny dla mieszkanców Kamionek i innych wsi w rejonie nieszczęsnej linii WN, będzie bardzo aktywny. Czy moze to swiadczyc o samotnej walce pana Kuklinskiego, czy mizernej oglądalnosci portalu?
Powrót do góry
Tomasz z Wodnika
zeropostowiec



Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kamionki

PostWysłany: Pon 14:43, 09 Paź 2006    Temat postu:



Jak zwykle Krzysztofie kawal bardzo dobrej roboty .
Popieram !!!

Na szczególy dzialań przyjdzie czas .

Prośba - napisz coś więcej o tych badaniach . Sam nie dotarlem do nich i znam tylko ogólniki , pewnie jak większośc zresztą .

Szczególowy opis zainteresuje z pewnością nie tylko mnie .

Z góry dziękuję . Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Krzychu
Gość






PostWysłany: Pon 19:59, 09 Paź 2006    Temat postu: Najnowsze podsumowania - jeszcze draft

Link dla Tomasza:

[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Krzychu
Gość






PostWysłany: Pon 20:02, 09 Paź 2006    Temat postu:

Drogą e-mailową otrzymałem ciekawy głos poparcia dla programu Bezpieczne Dzieci. Zapraszam kolejne osoby do dyskusji:


Szanowny Panie...

Dziękuję za zwrócenie mojej uwagi na sytuację w gminie Mosina i Kórnik.

Obecna tendencja lekceważenia skutków oddziaływania pól elektromagnetycznych (PEM) na żywe organizmy wynika, z jednej strony - z bezkrytycznej pogoni za zyskiem (koszty zewnętrzne danej inwestycji przerzuca się na otoczenie), zaś z drugiej strony -przyjmowanie przez ekspertów tezy, że sztuczne PEM wywołują w organizmach żywych wyłącznie skutki termiczne (analogicznie jak w obserwowanych przedmiotach martwych).

Ignorują zatem "bioelektroniczne aspekty ochrony środowiska" w sensie bioelektronicznej teorii prof. Włodzimierza Sedlaka.

Rozwój energetyki i pozostałych źródeł PEM (w tym stacji bazowych telefonii komórkowej) w formie rozproszonej emisji wymaga zorganizowanego protestu świadomej części społeczeństwa.

Z mojej praktyki (jako byłego prezesa ekologicznej organizacji) wynika, że politycy i związane z nimi inwestorskie lobby wspierają wyłącznie inicjatywy neutralne bądź wygodne dla świata biznesu. Być może ujawnienie korelacji między szeregiem współczesnych chorób dziedzicznych a oddziaływaniem zniszczonego naturalnego tła środowiska, zmieni nastawienie decydentów.

Oczywiście popieram program "Bezpieczne Dzieci".


Pozdrawia Jerzy Wojnar
Powrót do góry
Krzychu
Gość






PostWysłany: Pon 20:07, 09 Paź 2006    Temat postu: Jeszcze link

W uzupełnieniu uwag pana Jerzego Wojnara
link do informacji o panu prof. Sedlaku:

[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Gość







PostWysłany: Wto 8:01, 10 Paź 2006    Temat postu:

Szanowny Panie Krzysztofie

Jako prezes ogólnopolskiego Stowarzyszenie Przeciwdziałania Elektroskażeniom „Prawo do Życia” w pełni popieram pana działania.

Mam nadzieję, że wystarczy panu siły i odwagi, aby dalej walczyć w tak trudnej walce z tak potężnymi koncernami.

Dziś wiadomo jest, że operatorzy telefonii komórkowej dla pieniędzy poświęcą zdrowie i życie dzieci, bo ich po prostu nie obchodzą, co przyznał pan Aleksander Dackiewicz z ERA GSM.

Pora ujawnić cała prawdę o szkodliwym oddziaływaniu pola elektromagnetycznego i to jak koncerny tuszują i bagatelizują te negatywne skutki.

Polacy zawsze wygrywali i my ta walkę pani Krzysztofie wygramy.

Przesyłam panu jak i wszystkim osobom, które pana popierają pozdrowienia od przyjaciół, których macie w całej Polsce.

Zbigniew Gelzok
Powrót do góry
umtsno
Gość






PostWysłany: Wto 6:02, 24 Paź 2006    Temat postu:

Witajcie!
Krzysztof K. poprosił mnie przed kilkoma tygodniami napisać parę słów o stacjach bazowych.

Ja stacji bazowych nie chcę i nie chcę zagrożenia przez PEM ani dla siebie ani dla dzieci nawet tych najgłupszych i najbrzydszych. Obce firmy mając grube pieniądze, wchodzą na nie swoją ziemię i bez zgody i bez woli mieszkańców napromieniowują ich i otoczenie w którym oni byli wcześniej i w którym żyją. Typowe jest wmawianie ludziom głupoty i ciemnogrodu. Co ma wtedy zrobić dziecko, które jako jedyne protestuje jak w cytacie ?
Czy ono musi być skazane na ciężką chorobę i śmierć ?

" Mieszkam w tym bloku...tak w ogóle to ten blok jest na ul.M. w Świdwinie niedaleko Kołobrzegu <40 km> mam tylko 16 lat i te coś mam 5 m nad balkonem... wiem gdzie jest kabel głównego zasilania tego czegoś może siekiera pomoże...Neutral wydaje mi się że jak nie wydrukuję tego wszystkiego ze strony i nie zrobię ksera to nikt nic nie będzie chciał zrobić...w bloku niestety nie mieszka wiele ludzi z internetem... "

Promieniowanie EM ze stacji bazowych jest niewidoczne i niewyczuwalne, więc nie można tak łatwo udowodnić, że wchodząc w ciało one zabija. Rozpad człowieka pod wpływem sztucznych pulsujących energii elektromagnetycznych następuje przez lata. Z punktu widzenia przestępców z mafii telefonii komórkowej jest to duże ułatwienie dla nich. Dlatego grają na czas.

Udowodnić przyczynę i skutek pokazać mechanizm działania! wołają kupieni przez operatorów badacze dobrze wiedząc, że liniowe podejście do tematu, który potrzebuje nieliniowych strategii badawczych nie da zadowalającego rozwiązania.

Zasada profilaktyki zdrowotnej powinna być tak ustawowo zagwarantowana jak w ustawie o uzdrowiskach.

Badania Epidemiologiczne stwierdziły już wielokrotnie zależność pomiędzy odległością od stacji bazowych, a zdrowiem mieszkańców. Najnowsze opracowanie jest od arabów z Egiptu.

[link widoczny dla zalogowanych]

Ale niewygodne badania można po prostu nie uwzględniać i nie cytować. W odpowiedziach dla profesora Trzaski przybliżam mój punkt widzenia.

Patrz stronę
[link widoczny dla zalogowanych]

A więc w tym czasie na tym polu badań dotyczących telefonii bezprzewodowej nie ma sensu stawiać na naukowców z establishmentu jak profesor "Wańka Wstańka" patrz Rezolucję z Benevento ( rezolucja z Benevento ) podpisaną przez profesora Szmigielskiego.

Oni się ośmieszyli, likwidując zespół choroby mikrofalowej, tylko dlatego, że to zażądała skorumpowana Komisja Europejska na czele z Niemcem Verheugenem.

Jak już wiele razy pisałem, nie ma jakiegoś modelu działania, czy decydujących dowodów pozwalających na lekceważenie przemilczanie i cenzurę wyników badań dotyczących PEM z lat 60-do 90 tych.

Na ten temat wypowiedział się bardzo dokładnie w liście do lekarzy szwajcarskich prof. Hecht, który przeanalizował 1500 prac autorów radzieckich z lat 60-90 -tych na zlecenie niemieckiego Telekomu

[link widoczny dla zalogowanych]

Wyniki naukowe będą dla nas - przeciwników elektroskażeń coraz bardziej niekorzystne, gdyż fałszowanie prac naukowych stało się nagminną praktyką, która jest w tym obszarze badań przez komisję europejską politycznie wręcz pożądana. (Np. Praca instytutu Profesora Hechta została zamknięta w sejfie Telekomu na 10 lat, a 1500 unikalnych prac badawczych otrzymanych przez ambasadę radziecką, telekom po prostu zniszczył - mówi się, że zaginęły...)

Aktualnie, przy badaniach epidemiologicznych brak jest już stref wolnych od elektroskażeń a grup ludzkich nieskażonych nie ma, czyli trudno jest porównywać.

Jednym z rozsądnych wyjść było by zatrudnienie wyrzuconych z pracy uczciwych naukowców, oraz przeciwników budowy masztów przy kontroli badań robionych lub finansowanych przez przemysł telefonii komórkowej.

Zaczyna się już dzielić wyniki naukowe w zależności od sposobu ich finansowania patrz np.

[link widoczny dla zalogowanych]
czy
[link widoczny dla zalogowanych]

Równoległym politycznym rozwiązaniem jest wybór do struktur samorządowych przeciwników budowy stacji bazowych telefonii komórkowej.

Ale dopiero wprowadzenie taniej telefonii satelitarnej uwolni ludzi od przymusowego napromieniowania przez stacje bazowe, których telefonia satelitarna prawie że nie potrzebuje.
patrzcie moje wnioski pod
[link widoczny dla zalogowanych]

Pozdrawiam
Krzysztof Puzyna
Hamburg, 24.10.2006 r.
Powrót do góry
andrzej
Gość






PostWysłany: Nie 14:32, 29 Paź 2006    Temat postu:

witam

wydaje sie ze Korniczanin przylaczyl sie do programu << Bezpieczne Dzieci >> publikacja z dnia 27-10-2006 str. 14.

Czy ktorys z kandydatow na stanowisko burmistrza gminy Kornik zadeklarowal poparcie dla tej inicjatywy ?

andrzej
Powrót do góry
krzysztof
gaduła



Dołączył: 29 Maj 2006
Posty: 151
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Os. Długie - południe

PostWysłany: Nie 14:54, 29 Paź 2006    Temat postu:

Niestety żaden z kandydatów na burmistrza nie poparł jeszcze programu, a wielka szkoda, bo miałbym na kogo oddać głos.
A tak będę się wahał do końca na kogo zagłosować. Wiem tylko na kogo nie zagłosuję.

Mam nadzieję, że chociaż 4 radnych wygra wybory.
ponad 25% głosów w radzie to już by była duża siła, która spowoduje że
nowe Studium i Plan będą lepsze dla ludzi.

Musimy iść na te wybory. Niezameldowanych proszę o zaniesienie wniosku
o wpis do rejestru wyborców, do Ratusza, jak najszybciej. Najlepiej jeszcze w poniedziałek.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
krzysztof
gaduła



Dołączył: 29 Maj 2006
Posty: 151
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Os. Długie - południe

PostWysłany: Śro 11:52, 01 Lis 2006    Temat postu: Szkoła bez przemocy

Już za 2-4 tygodnie uzupełniony (o 2 nowe punkty, o głosy w dyskusji, o przykłady alternatywnych rozwiązań, o artykuł z Kórniczanina ) program "BEZPIECZNE DZIECI"
przekazany zostanie nowej Radziej Miejskiej i nowemu Burmistrzowi z prośbą o realizację.

W związku z ostatnimi wydarzeniami w Polsce, chciałbym uzupełnić program o 6 punkt
czyli "Szkoła bez przemocy".

Ponieważ moje dzieci chodzą do szkół poza naszą gminą, chciałem prosić obecnych i byłych uczniów gimnazjum i liceum w naszej gminie o ich opinię jak wygląda sytuacja w ich szkołach.

Proszę bardzo o odpowiedź na tych kilka pytań.

1. Ile przypadków przemocy zaobserwowałeś od początku nowego roku w swojej szkole ?
2. Czy byłeś kiedyś ofiarą przemocy w swojej szkole, czy zwróciłeś się do kogoś o pomoc, czy ją otrzymałeś ?
3. Czy znasz numer telefonu, gdzie mógłbyś zadzwonić w razie potrzeby ?
4. Czy rozmawiałeś o przypadkach przemocy z rodzicami ? Jak zareagowali ?
5. Czy w Twojej szkole prowadzony jest monitoring przemocy, np przez cykliczne
przeprowadzanie anonimowych sondaży ?
6. Czy Dyrekcja Twojej szkoły i wychowawcy są Twoim zdaniem wystarczająco zaangażowani w rozwiązywanie problemów z przemocą ?
6. Czy przeprowadzane były w Twojej szkole szkolenia jak postępować w przypadkach
stosowania przemocy ?
7. Czy uważasz, że jest potrzebna pomoc z zewnątrz szkoły, że Twoja szkoła nie radzi sobie z tym problemem ?
8. Czy uważasz, że konieczna jest większa wpółpraca szkoły z rodzicami, Radą Miejską, burmistrzem, strażą miejską ?
9. Czy Twoim zdaniem dotychczasowe działania szkół są niewystarczające, jeśli tak to co byś zmienił ?

Proszę o wyrażanie swoich opinii na forum.

Krzysztof Kukliński


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
krzysztof
gaduła



Dołączył: 29 Maj 2006
Posty: 151
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Os. Długie - południe

PostWysłany: Sob 18:32, 04 Lis 2006    Temat postu: Nowa wersja

Dostępna jest już nowa wersja programu BEZPIECZNE DZIECI.

[link widoczny dla zalogowanych]

Wersja uzupełniona jest o nowe wypowiedzi, rezolucję z Benevento oraz 3 nowe punkty:

Przemoc w szkole, Telefony komórkowe dzieci, Skażenie z kominów.

Zapraszam do dyskusji nad programem.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
beatac
Gość






PostWysłany: Wto 21:05, 07 Lis 2006    Temat postu:

Ja już się w tym wszystkim pogubiłam. Czy mieszkańcy Borówca (ulica, Brzoskwiniowa, Morelowa) mogą liczyć na jakąkolwiek zmianę dotyczącą słupów???Czy jest jeszcze jakaś szansa na to, by powalić słupy giganty?
Powrót do góry
krzysztof
gaduła



Dołączył: 29 Maj 2006
Posty: 151
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Os. Długie - południe

PostWysłany: Wto 23:24, 07 Lis 2006    Temat postu:

Pani Beato, inwestor zrobi wszystko, żeby tak się nie stało.

Ja zrobię wszystko, żeby te słupy zniknęły, żeby nie było zagrożone żadne dziecko.

Ale inwestor jest ode mnie mocniejszy, dużo mocniejszy.

Musimy być wszyscy razem, wtedy wygramy. Całe Kamionki, całe Daszewice, cały Borówiec, całe Skrzynki i cała Mościenica. To nie wszystko, musimy wybrać naszych radnych, zaprawionych w tej walce: Magdę, Małgosię i Michała. To nie wszystko, musimy prosić znajomych w Dachowej, Robakowie, Gądkach, Kórniku, Bninie, żeby głosowali na ludzi, którzy w czasie kampanii obiecali, że będą zawsze po stronie mieszkańców. Poproście ich, żeby głosowali na Pana Przemka Pacholskiego, Pana Macieja Brylewskiego, Pana Romana Kominka i Pana Seweryna Waligórę.

Na dzisiejszym spotkaniu wyborczym w Kamionkach, pan Roman Kominek
jako pierwszy powiedział, że jedynym rozwiązaniem jest kabel podziemny.
Pan Seweryn Waligóra również obiecał, że w nowym samorządzie zrobi wszystko, żeby tak się stało - kabel. Za kablem opowiedział się również burmistrz Pan Jerzy Lechnerowski.

Być może to są tylko przedwyborcze kiełbaski.

Ale jeśli nie są to kiełbaski, jeśli staniemy razem z nową Radą i Burmistrzem naprzeciw PSE, jeśli Minister Środowiska nie cofnie ostatniej decyzji Wojewody to jest olbrzymia szansa. Musimy być tylko razem tak jak
dzisiaj na sali w Kamionkach, gdzie mieszkańcy Mościenicy, Borówca, Skrzynek, Kamionek i kandydaci na burmistrza mówili jedno - kabel.

Pani Beato niech Pani w niedzielę wyciągnie z domu wszystkich sąsiadów i poprosi ich o zagłosowanie na Ludzi Dobrej Woli.

Nie da nam to żadnej pewności, ale Ci ludzie, nasi kandydaci dają chociaż nadzieję.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Linia energetyczna 2x220kV 2x400kV z dala od osiedli mieszkaniowych !!! Strona Główna -> Forum Ogólnodostepne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin