Forum Linia energetyczna 2x220kV 2x400kV z dala od osiedli mieszkaniowych !!! Strona Główna

Linia energetyczna 2x220kV 2x400kV z dala od osiedli mieszkaniowych !!!
Dyskusja mieszkańców myślących rozsądnie. Linia Lasem 1000 Kompromis możliwy!!!
 

Kącik przewyborczy czytajcie uważnie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Linia energetyczna 2x220kV 2x400kV z dala od osiedli mieszkaniowych !!! Strona Główna -> Forum Ogólnodostepne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wyborca
Gość


PostWysłany: Pią 17:37, 04 Sie 2006    Temat postu: Kącik przewyborczy czytajcie uważnie

Tak było 4 lata temu w roku 2002:

Comeback Lechnerowskiego czyli triumf drużyny Jerzego L. człowieka który załatwił nam słupy.

Na fotel burmistrza powróci w gminie Kórnik Jerzy Lechnerowski, poprzednik obecnego włodarza miasta - Zbigniewa Kalisza. Burmistrz-elekt uzyskał 51,9 procent wszystkich ważnych głosów. Tak więc niecałe dwa procent, czyli 111 głosów, zaważyło na tym, że niepotrzebna będzie druga tura.


Jerzy Lechnerowski, który wygrał wybory na burmistrza, sprawował tę funkcję już w dwóch kadencjach na przestrzeni lat 1990-98 oraz krótko na początku ostatniej kadencji, zanim został członkiem zarządu powiatu poznańskiego. Wtedy na stanowisku włodarza gminy Kórnik zastąpił go Zbigniew Kalisz. Teraz, po pierwszej turze, Jerzy Lechnerowski ponownie wraca do samorządu gminnego. W sumie oddano na niego 3.079 głosów (51,9 procent). Jego głównym konkurentem był dotychczasowy burmistrz Zbigniew Kalisz, który uzyskał 1.234 głosy (20,8 proc.). Kolejne miejsce zajeli:
  Seweryn Waligóra, przewodniczący Rady Miejskiej w Kórniku - 730 głosów (12,3 proc.)

  603 głosy (10,2 proc.) oddano na Romana Mariana Kominka. Jest to kórnicki przedsiębiorca, jeden z inicjatorów zorganizowania w tej kadencji referendum odwołującego radę (ostatecznie nie doszło ono do skutku).

  Jerzy Noskowiak, dyrektor bnińskiego domu dziecka, zdobył 289 głosów (4,9 proc.).

Radę zdominowały dwa komitety. Pięć mandatów otrzymał KWW Jerzego Lechnerowskiego. Radnymi zostali więc: Maciej i Grzegorz Marciniak, Krystyna Janicka, Bogdan Stanisławski oraz Stefan Zimiński. Czterech radnych wprowadził KW Jedynka Kórnik, z którego ramienia do rady weszli: Seweryn Waligóra, Tadeusz Kuźma, Andrzej Duda oraz Irena Klimek-Łyszczarz.
Po jednym mandacie otrzymali: Roman Genstwa z KWW Wspólnota Wiejska, Jacek Halama z KWW "Samorządni" i Julia Bartkowiak z PSL. Pozostali radni startowali w wyborach jako kandydaci niezależni, ze swoich komitetów. W ten sposób w składzie rady pojawili się: Andrzej Surdyk, Janusz Wojtuś i Wojciech Królikowski.

Jak będzie tej jesieni? Co pokarze jeszcze dobrego drużyna Jerzego L. zobaczymy i ocenimy własnymi głosami Exclamation Exclamation
Powrót do góry
wyborca
Gość


PostWysłany: Pią 17:53, 04 Sie 2006    Temat postu: czytajcie wyciągajcie wnioski

GAZETA POZNAŃSKA, piątek 06.10.2000
Kórnik Czy będzie referendum?
Chcą odwołania Rady Miejskiej

Grupa mieszkańców gminy Kórnik wystąpiła z inicjatywą odwołania Rady Miejskiej. Przedstawili oni listę z 16 punktami uzasadniającymi ten postulat. Reprezentanci władz nie zgadzają się z zarzutami.

- Przede wszystkim chciałbym oświadczyć, że w związku z rozpuszczanymi pogłoskami, a wręcz pomówieniami, działania grupy inicjatywnej, która chce odwołania Rady Miejskiej Kórnika, nie mają w żaden sposób podtekstu politycznego - powiedział jej pełnomocnik Roman Kominek. - Protestujemy przeciw złemu wykorzystaniu funduszy gminnych. W związku z częstymi przypadkami cofnięcia mandatu zaufania dla zdecydowanej większości radnych, uważamy, że nasze działania są jak najbardziej zasadne.

- Nie można się zgodzić z jakimkolwiek zarzutem zaprezentowanym przez pięciu mieszkańców naszej gminy - stwierdził przewodniczący Rady Miejskiej Seweryn Waligóra. - Niektóre są sformułowane bardzo ogólnie, mogą dotyczyć każdej gminy. Inne nie mają żadnych podstaw merytorycznych.

Obecnie grupa inicjatywna ma 60 dni na zebranie około 1100 podpisów (10 procent mieszkańców gminy, które są uprawnione do głosowania). Następnie, po ich przesłaniu i zweryfikowaniu przez Wojewódzką Komisję Wyborczą, może zostać ogłoszony termin referendum. ŁOS

Najważniejsze zarzuty postawione członkom

Rady Miejskiej Kórnika

l niedbałość o interes wsi i obszarów wiejskich w zakresie infrastruktury: gaz, kanalizacja, drogi

l podporządkowanie miesięcznika ,,Kórniczanin'' burmistrzowi i Zarządowi (brak rzetelnej polityki informacyjnej, burmistrz wykorzystuje miesięcznik jako trybunę do głoszenia propagandy sukcesu)

lsprzedaż bloków komunalnych w Bninie SM w Swarzędzu bez uwzględnienia interesu mieszkańców chcących wykupić mieszkania na własność

l bałagan w planach zagospodarowania przestrzennego (nieuwzględnienie potrzeb mieszkańców i ich rodzin w zakresie oświaty i usług)

l kupczenie stanowiskami w Radach Nadzorczych i Zarządach Spółek, a tym samym ubezwłasnowolnienie radnych, którzy stają się maszynką do głosowania (...)
Powrót do góry
Gość
Gość


PostWysłany: Sob 21:51, 05 Sie 2006    Temat postu:

Będzie comeback bis .
A myślicie, że będzie inaczej ?
Powrót do góry
damiza
AdministratorDołączył: 26 Maj 2006
Posty: 305
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kamionki, Wichrowa

PostWysłany: Wto 6:04, 08 Sie 2006    Temat postu:

Z dużą uwagą przeczytałem wpisane informacje. Reprezentująca mieszkańców 15 osobowa Rada Miejska. Posiada 2 radnych z Borówca i Kamionek.

Co zrobili oni dla swoich miejscowości?

Myślę, że jeżeli zdecydują się ponownie kandydować to nam osobiście opowiedzą. Pozwolę sobie jednak na odrobinę refleksji:

Jak pamiętam obu panów głosowało za budową linii wysokiego napięcia po starej trasie - będziemy to pamiętali!!

Jak wyglądało rozwiązywanie innych problemów?

  ArrowKanalizacja - brak postępów

  ArrowDrogi - postępująca degradacja

  ArrowChodniki - brak postępów

  ArrowSzkolnictwo ....?? -nawet nie udało się utwardzić przystanków autobusowych gdzie dzieci czekają na szkolne autobusy.

  ArrowOświetlenie tutaj udało się znacznie poprawić istniejący stan powstało w wielu miejscach przy ul Głównej i Poznańskiej oraz na niektórych osiedlach.


Są więc jakieś sukcesy ale czy można to było zrobić lepiej? Nad tym zapewne zastanawia się wiele osób. Zwróćmy uwagę, że zawsze łatwo krytykować.
Mam nadzieję, że niedługo pojawią się oficjalnie kandydaci na radnych i będzemy nad tym dyskutować.

pozdrawiam

Damian Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
krzysztof
gadułaDołączył: 29 Maj 2006
Posty: 151
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Os. Długie - południe

PostWysłany: Śro 20:10, 30 Sie 2006    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Takie wyniki wyborów były 4 lata temu. Wynika z nich, że do zwycięstwa może wystarczyć 2500 głosów.
Tyle przy pełnej mobilizacji jesteśmy w stanie zebrać w Kamionkach, Borówcu, Skrzynkach, Szczytnikach i Mościenicy

Może już pora na to, żeby do Ratusza przyszedł ktoś z północy, oczywiście ktoś kto zakopie słupy-potwory pod ziemią, wybuduje bezpieczne pobocza, zapewni ludziom wodę i odbiór ścieków i odpadów, będzie umiał wyrównać drogi i wykorzystać dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Namawiajcie kandydatów a szczególnie kandydatki z naszych miejscowości.
To będą bardzo ważne wybory, ale tylko wtedy gdy wystartuje w nich choć jeden Człowiek Dobrej Woli. Czas na zmiany !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gośc
Gość


PostWysłany: Czw 18:45, 31 Sie 2006    Temat postu: Pan Kukliński Krzysztof na Burmistrza

Panie Krzysztofie K. myślę, że Pan będzie dobrym kandydatem. Człowiek wykształcony, popularny, bardzo miły, lubiany przez wszystkich.
Jest Pan człowiekiem bez skazy !!!
Powrót do góry
krzysztof
gadułaDołączył: 29 Maj 2006
Posty: 151
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Os. Długie - południe

PostWysłany: Czw 22:00, 31 Sie 2006    Temat postu:

Dziekuję bardzo Tobie i Alexis(www.kornik.net). Niestety jestem tylko prostym i uczciwym człowiekiem, który może ze spokojem codziennie spojrzeć w lustro i chce uchronić dzieci w Kamionkach przed zagrożeniem. Na stołki to za mało, zresztą bardzo łatwo się tam upaprać i to na całe życie. Ale wybory są bardzo ważne. Od tego kto zostanie burmistrzem zależą dalsze losy naszego protestu.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
gość
Gość


PostWysłany: Pią 12:52, 01 Wrz 2006    Temat postu:

Proponowałem Panią Małgorzatę Bierłę. Napisałem o tym na forum. Dlaczego Administratorze usunąłeś ten tekst? Czy nie lubisz Bierłowej? Nie odpowiada Ci ta kandydatura? Czego się boisz?!

+++
Dami:nie myśl że jak się nie podpiszesz to nikt nie wie kim jesteś. A post wyleciał za naruszenie regulaminu. Ten zostawiam warunkowo.
Powrót do góry
stmm
Gość


PostWysłany: Wto 9:19, 19 Wrz 2006    Temat postu: zanim sktytukujesz przeczytaj

Nie myślcie że Pan Lechnerowski nic nie robi to jest przykład jak rozwiązał sprawę bezrobocia w gminie.

[link widoczny dla zalogowanych]

Inne gminy powinny uczyć się od naszego magistratu!!
Powrót do góry
mwoznica
protestujacyDołączył: 27 Maj 2006
Posty: 28
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kamionki, os. Wodnik, ul. Szybowników

PostWysłany: Wto 9:29, 19 Wrz 2006    Temat postu:

Hieronim Urbanek, wiceburmistrz Kórnika

- O tym, że ta firma postanowiła u nas zainwestować, zadecydowała dostępność gruntu, którego nie trzeba przekwalifikowywać pod jej potrzeby. Także bliskość autostrady, perspektywa pojawienia się drogi ekspresowej i pełna infrastruktura na tym terenie.


Pytanie co z powyższych jest zasługą gminy? Chyba tylko wcześniejsze przekwalifikowanie gruntu pod inwestycje tego typu. Oczywiście inwestycja tej skali na terenie gminy jest dużą korzyścią, ale nie wiem czy należy przeceniać wkład magistratu w wybór tej lokalizacji...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
GośćPostWysłany: Wto 10:30, 19 Wrz 2006    Temat postu:

dla firm logistycznych znaczenie ma wyłącznie dobra lokalizacja
[link widoczny dla zalogowanych]

a z tą likwidacją bezrobocia to przesada, chyba że to wiązać z wyludnieniem, które grozi pod linią
Powrót do góry
gość
Gość


PostWysłany: Wto 10:45, 19 Wrz 2006    Temat postu: 11-tka

To będzie kilkaset Tir-ów dziennie więcej, jadących w kierunku autostrady, Poznania, Katowic i nową obwodnicą Poznania.
Czy nowa 11-tka i planowana obwodnica Poznania wytrzymają taki ruch ?
W każdym razie ruch będzie spory.
A czy będzie to dobre czy złe czas pokaże.
Powrót do góry
GośćPostWysłany: Wto 11:28, 19 Wrz 2006    Temat postu:

cacy burmistrz, doprawdy... zobaczcie jak sie wypowiada w sprawie tych slupow...
[link widoczny dla zalogowanych]

normalnie - na drzewo z takim.... (piii)

LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ!!!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Linia energetyczna 2x220kV 2x400kV z dala od osiedli mieszkaniowych !!! Strona Główna -> Forum Ogólnodostepne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin