Forum Linia energetyczna 2x220kV 2x400kV z dala od osiedli mieszkaniowych !!! Strona Główna

Linia energetyczna 2x220kV 2x400kV z dala od osiedli mieszkaniowych !!!
Dyskusja mieszkańców myślących rozsądnie. Linia Lasem 1000 Kompromis możliwy!!!
 

Petycja do Europarlamentu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Linia energetyczna 2x220kV 2x400kV z dala od osiedli mieszkaniowych !!! Strona Główna -> Forum Ogólnodostepne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Do ilu europarlamentarzystów wysłałeś poparcie
1-10
0%
 0%  [ 0 ]
11-50
50%
 50%  [ 1 ]
51-200
0%
 0%  [ 0 ]
201 i więcej
50%
 50%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 2

Autor Wiadomość
krzysztof
gadułaDołączył: 29 Maj 2006
Posty: 151
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Os. Długie - południe

PostWysłany: Nie 11:30, 02 Lip 2006    Temat postu: Petycja do Europarlamentu

Wszystkich Ludzi Dobrej Woli proszę bardzo o wysyłanie e-maili do europarlamentarzystów z prośbą o poparcie poniższej petycji.
Adresy mailowe można znaleźć na stronie:
[link widoczny dla zalogowanych]

Z góry dziękuję
Krzysztof Kukliński


==================================================
Kamionki, 2 lipca 2006 r.


Szanowni Państwo !

Zwracam się z wielką prośbą o poparcie petycji skierowanej przez Krzysztofa Kuklińskiego z Kamionek do Europarlamentu.
Petycja została wysłana 1 lipca 2006 drogą elektroniczną.
Sprawa jest bardzo ważna bo dotyczy zdrowia i życia naszych dzieci a także łamania praw człowieka.

Z wyrazami szacunku

imię i nazwisko

adres


==================================================
PETYCJA O WPROWADZENIE ROZWIĄZAŃ RATUJĄCYCH NASZE DZIECI PRZED ZAGROŻENIEM STRASZNĄ CHOROBĄ - BIAŁACZKĄ.

Za radą Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich (sygnatura akt: 1486/2006/IS), sugerującego, że Parlament Europejski może być kompetentny do rozpatrzenia mojej sprawy jako petycji zwracam się do Państwa z wielką prośbą o pomoc w ratowaniu naszych dzieci przed zagrożeniem straszną chorobą,

Petycja ta składana jest w związku z brakiem jakiejkolwiek reakcji władz lokalnych i polskiego rządu, a także brak jakichkolwiek działań instytucji europejskich dla ratowania dzieci.

W czerwcu 2005 roku opublikowano wyniki największych w historii badań epidemiologicznych,
przeprowadzonych przez badaczy Uniwersytetu w Oxfordzie, na zlecenie Departamentu Zdrowia Brytyjskiego Rządu.
Wyniki znane są również pod nazwą Raport Drapera. W raporcie stwierdzono, że istnieje związek między długotrwalym przebywaniem dzieci w pobliżu linii wysokiego napięcia a wzrostem zachorowań dzieci na białaczkę. Dotyczy to dzieci w wieku do 15 lat, przy czym najbardziej zagrożone są te w wieku 0-5 lat. Jak wynika z badań strefa zagrożenia wynosi 600 m od linii wysokiego napięcia.
Wcześniej taki związek potwierdziło kilkadziesiąt innych badań.
O wynikach tych badań można przeczytać m. inn. w tym raporcie:
[link widoczny dla zalogowanych]

Stwierdzano w nich również zwiększoną liczbę poronień, śmierci łóżeczkowej i wielu innych. Większość z nich dotyczy tych najsłabszych organizmów, również dzieci będących jeszcze w łonie matki.

Pomimo tak wstrząsających wyników badań i próśb o interwencję u polskich posłów, ministrów, europarlamentarzystów, składanych przez rodziców zagrożonych dzieci, instytucje te nie zrobiły nic aby uratować zagrożone dzieci.

Nie napisano żadnego raportu, nie skierowano żadnych zaleceń do zmiany norm, nie zrobiono dosłownie nic.

Rodzice zagrożonych dzieci walczą samotnie z inwestorami, którzy wykorzystując brak nowych norm i przepisów tworzą kolejne linie elektroenergetyczne o niespotykanych do tej pory parametrach.

Tak również jest w mojej miejscowości Kamionkach i w sąsiednich: Borówcu, SKrzynkach, Daszewicach, Mościenicy, gdzie zaprojektowana jest budowa potężnej linii 2x400 kV + 2 x 220 kV
czyli 3 krotnie poteżniejszej niż badane w Anglii, w odległościach od 30 do 370 m od zabudowań mieszkalnych. Czyli dzieci we wszystkich tych miejscowościach znalazłyby się w strefie śmierci.

Dzieje się tak mimo, że istnieją już technologie przyjazne ekologicznie i bezpieczne dla dzieci, jak np. kabel podziemny HVDC Light.

Łamane są w ten sposób podstawowe prawa naszych dzieci.

Najważniejszym, naturalnym prawem człowieka jest prawo do życia i ochrony zdrowia,

W tej chwilii w całej Europie, choć są kraje gdzie normy zwiększono parę lat temu (Szwecja, Hiszpania, Szwajcaria, trzy rejony Włoch), łamana jest konwencja praw dziecka, podpisana przez wszystkie te kraje.

Poniżej wybrane przepisy:

Konwencja o prawach dziecka

Art. 3.

1. We wszystkich działaniach dotyczących dzieci, podejmowanych przez publiczne lub prywatne instytucje opieki społecznej, sądy, władze administracyjne lub ciała ustawodawcze, sprawą nadrzędną będzie najlepsze zabezpieczenie interesów dziecka.

3. Państwa-Strony czuwają, aby instytucje, służby oraz inne jednostki odpowiedzialne za opiekę lub ochronę dzieci dostosowały się do norm ustanowionych przez kompetentne władze, w szczególności w dziedzinach bezpieczeństwa, zdrowia, jak również dotyczących właściwego doboru kadr tych instytucji oraz odpowiedniego nadzoru


Art. 6.

1. Państwa-Strony uznają, że każde dziecko ma niezbywalne prawo do życia.

2. Państwa-Strony zapewnią, w możliwie maksymalnym zakresie, warunki życia i rozwoju dziecka.


Art. 24.

1. Państwa-Strony uznają prawo dziecka do najwyższego poziomu zdrowia i udogodnień w zakresie leczenia chorób oraz rehabilitacji zdrowotnej. Państwa-Strony będą dążyły do zapewnienia, aby żadne dziecko nie było pozbawione prawa dostępu do tego rodzaju opieki zdrowotnej.

2. Państwa-Strony będą dążyły do pełnej realizacji tego prawa, a w szczególności podejmą niezbędne kroki w celu:

a) zmniejszenia śmiertelności wśród noworodków i dzieci;

b) zapewnienia udzielania koniecznej pomocy oraz opieki zdrowotnej wszystkim dzieciom, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju podstawowej opieki zdrowotnej;

c) zwalczania chorób i niedożywienia, w tym - w ramach podstawowej opieki zdrowotnej - przez wykorzystanie między innymi łatwo dostępnych technik oraz przez dostarczanie odpowiednich pożywnych produktów żywnościowych i wody pitnej, z uwzględnieniem niebezpieczeństwa oraz ryzyka zanieczyszczenia środowiska naturalnego;

d) zapewnienia matkom właściwej opieki zdrowotnej w okresie przed i po urodzeniu dziecka;

e) zapewnienia, aby wszystkie grupy społeczne, w szczególności rodzice oraz dzieci, były informowane i posiadały dostęp do oświaty oraz otrzymywały wsparcie w korzystaniu z podstawowej wiedzy w zakresie zdrowia dziecka i karmienia, korzyści z karmienia piersią, higieny i warunków zdrowotnych otoczenia, a także zapobiegania wypadkom;

f) rozwoju profilaktycznej opieki zdrowotnej, poradnictwa dla rodziców oraz wychowania i usług w zakresie planowania rodziny.

3. Państwa-Strony będą podejmowały wszelkie właściwe i skuteczne kroki na rzecz zniesienia tradycyjnych praktyk przynoszących szkodę zdrowiu dziecka.

4. Państwa-Strony zobowiązują się działać na rzecz sprzyjania i zachęcania do rozwoju współpracy międzynarodowej w celu stopniowego osiągania pełnej realizacji praw uznanych w niniejszym artykule. W związku z tym szczególna uwaga będzie zwrócona na potrzeby krajów rozwijających się.

Podsumowanie:

Pomimo, że minął rok od opublikowania wyników badań Parlament Polski i Parlament Europejski nie zrobiły nic, aby zmniejszyć olbrzymie zagrożenie dla życia dzieci. Nie zmieniono żadnych przepisów ani norm, które by zagwarantowały dzieciom bezpieczeństwo. Nie dość tego, mimo wysyłania tysięcy pism i 17 miesięcznego protestu mieszkańców nadal forsowana jest w naszej miejscowości, w Kamionkach, inwestycja w archaicznej formie zagrażającej życiu dzieci, pomimo tego, że są już dostępne bezpieczne dla dzieci technologie jak kabel podziemny HVDC Light.

Forsowanie tej inwestycji, w zaproponowanym przez inwestora kształcie spowoduje olbrzymie, bezpośrednie zagrożenie życia naszych dzieci.


Dołączam linki do materiałów potwierdzających olbrzymie zagrożenie dla dzieci:

[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

Zwracam się do Was z prośbą o bardzo pilną interwencję. Każdy dzień zwłoki może spowodować nieodwracalne skutki.

Inwestor w Kamionkach kontynuuje budowę linii potwora mimo, że rolnicy wypowiedzieli użyczenie gruntów, że są prowadzone sprawy sądowe, że władze lokalne zaproponowały w porozumieniu z mieszkańcami inne rozwiązania. Po drodze popełniane były przestępstwa, dołączane fałszowane dokumenty. Rolnicy straszeni są wielkimi odszkodowaniami jeśli nie wycofają spraw z sądu. Jedni mieszkańcy napuszczani są na drugich.

Jako osoba najdłużej protestująca, bo nieprzerwanie od 17 miesięcy walczę o życie dzieci w Kamionkach, Borówcu, Daszewicach, Skrzynkach uważam, że jedynym zabezpieczeniem przed kolejnymi protestami są rozwiązania systemowe. Proszę Was o podjęcie uchwały zalecającej budowanie takich inwestycji w odległości co najmniej 600 m od miejsc gdzie długotrwale przebywają dzieci, lub zalecenie wprowadzenia technologii kabla podziemnego.

Jeśli tego nie zrobicie, przez Europę przeleje się wielka fala protestów. Protestów w wyniku których, tak jak w Kamionkach, łamane będzie prawo, straszeni będą ludzie, tworzone będą konflikty przy próbach zmiany przebiegu trasy.
Jeśli tego nie zrobicie, osoby takie jak ja, walczący o życie dzieci, solidaryzujący sie z krzywdzonymi, będą szantażowane, opluwane kłamstwami publikowanymi przez anonimowych ludzi w internecie. W Kamionkach doszło do tego, że ludzie którym poświęciłem 1,5 roku życia, żeby ratować ich dzieci, próbują po raz drugi podsunąć linię Potwora pod mój dom, a gdy mówię, że musimy szukać rozwiązania dla całych Kamionek - dla wszystkich dzieci, próbują mnie szantażować.

Ten koszmar musi być przerwany. Przerwać go można tylko przez rozwiązania systemowe.

Proszę Was bardzo. Pomóżcie naszym dzieciom.
Ja sam już nie dam rady. Pomóżcie.

Krzysztof Kukliński
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Głosrozsądku
Gość


PostWysłany: Śro 15:14, 05 Lip 2006    Temat postu: Odstawcie Go

Mam nadzieję, że ludzie mający chociał trochę oleju w głowie rozumieją, że to nie Ten Pan, czy Tamta Pani buduje Nam te SŁUPY.

Ludzie zacznijcie wreszcie myśleć logicznie, chociaż wiem, że jest gorąco.
Zacznijcie wreszczie walczyć z PSE, a nie z SĄSIADAMI - Kto WAM do licha buduje te linie.

KTO PYTAM ??

KTO jest NAZSYM WROGIEM ?

Czy na chwilę nie możecie odrzucić tych jakże polskich nawyków ?

Czy to Ten Pan lub Tamta Pani prowadzą obok Naszych domów linię będącą wsparciem energetycznym dla połowy Europy ?
Powrót do góry
mwoznica
protestujacyDołączył: 27 Maj 2006
Posty: 28
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kamionki, os. Wodnik, ul. Szybowników

PostWysłany: Śro 20:57, 05 Lip 2006    Temat postu:

brawo głosrozsądku

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Linia energetyczna 2x220kV 2x400kV z dala od osiedli mieszkaniowych !!! Strona Główna -> Forum Ogólnodostepne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin